Název a znak

příběhy našeho světa

Zjistím, jak vzniklo jméno nebo znak našeho oddílu a tento příběh ztvárním (plakát, příběh, báseň, scénka…).

Znám původ znaku mého oddílu, popřípadě střediska a jeho názvu.

Při hledání využijte staré kroniky, povídání s oldskauty. Promyslete, jestli tyto zdroje jsou skautům a skautkám dostupné.

Oddíly, jejichž název či znak mají zajímavou historii.

Pokud nemáte oddílové jméno nebo znak, můžete zjistit stejné informace o jiném oddílu z vašeho střediska nebo o samotném středisku.

Jméno oddílu:
Jak vzniklo:
Znak:
Jak vznikl:

Hledači historie – V rámci vašeho probírání skautské historie to můžete brát jako projekt pro dobrovolníky, kteří touží najít něco nového a třeba chtějí vědět i víc k historii, v tomto případě střediska, než ostatní. Povídání s oldskauty – Pokud se bude někdo chtít dotazovat oldskautů, spojte to rovnou s nějakým posezením nebo společnou akcí, kde budou oldskauti přítomni, určitě si na vás rádi udělají čas, jen je potřeba se domluvit.

Vít Fojtík (Fox)