Mé tělo

osobní rozvoj

Zjistím si, jaké změny proběhnou během puberty a dospívání.

Vím, co se během puberty stane s mým tělem.

Úkol je zaměřen na zejména tělesné změny během puberty.

Úkol může každý splnit sám nebo je možné jej splnit programem zvlášť pro kluky a holky. Např. společný záznam tělesných změn u kluků a holek na obrázku či časové ose.

Téma je citlivé. Vhodné je uvědomit si, že otázka vlastního těla během dospívání je velmi citlivá. Odpovědi všech jsou přísně soukromé. Účastníci by měli mít možnost ptát se, sdílet nebo naopak udržet soukromí.

Pro nekoedukované skupiny.

Během puberty nastanou tyto změny:
Kde:
Jak:

O kolik vyrostu?
Co jsou sekundární pohlavní znaky?

Cíleně se rozvíjí v různých schopnostech (rozumové, emoční apod.). Konkrétně projev: Dodržuje zásady zdravého životního stylu. Poznává své tělo a přiměřeně o něj pečuje (zdraví, intimní hygiena, čerstvý vzduch, vypnutí monitorů, spánek...).

Druhé pohlaví – Co puberta přináší druhému pohlaví, jak je puberta druhého pohlaví odlišná a v čem je stejná.

Vilík, Martina Hanyková (Martitik)