Přišití nášivky

tvořivost a zručnost

Přišiji si na kroj sám/sama nášivku.

Dokážu se postarat o svůj kroj.

Úkol je zaměřen hlavně na rozvoj zručnosti a do určité míry i samostatnosti. Zároveň může upevnit vztah ke kroji a k získaným nášivkám. Pro první šití doporučujeme menší měkkou nášivku (odborku, číslo oddílu apod.), obzvlášť pokud nemá skaut/ka s šitím zkušenost. Velké nášivky z akcí sice mohou být líbivé, ale zdlouhavé přišívání může být spíše odrazující. Pokud plníte společně, nachystejte dostatek vybavení (jehly, nitě...) a také vzor, kam nášivky našít (košili, obrázek...).

Úkol lze plnit na schůzce, výpravě nebo na táboře společně či samostatně doma. Může navazovat na předávání oddílových nášivek, odborek apod.

Někteří skauti a skautky možná budou v oddíle s jehlou pracovat poprvé. Možná budou potřebovat pomoci i ohledně bezpečnosti. Zvažte vhodné místo plnění (světlo, prostor...), materiál (při tužší látce větší jehlu...) a zajistěte dostatek času.

Všechny oddíly.

Šil/a jsem si na kroj:
Šití pro mě bylo  náročné – snadné, nášivka je správně – nakřivo – jinde – obráceně.

Rád/a se rozvíjí v tvořivosti a zručnosti. Konkrétně projev: Rozvíjí manuální zručnost ve vybrané oblasti. Svoji dovednost používá ve prospěch družiny a oddílu.

Markéta Dračková