Družinové schůzky

moje družina

Spolu s družinou vymyslím tři návrhy netradiční schůzky a alespoň jeden pomůžu uskutečnit.

Podpora družinového systému, schopnost organizovat program.

Úkol je zaměřen na komunikaci, kreativitu a podporu družinového systému. Vymýšlení netradičních návrhů pomáhá družině najít zajímavá společná témata, následná realizace je učí si zorganizovat program bez pomoci dospělých. To celé podporuje družinový systém a samostatné fungování družiny v oddíle. Zároveň však díky širokému zaměření neklade vysoké nároky na stmelenost družiny či schopnost spolupráce. Návrhy je vhodné sepsat. Realizovaná varianta by měla být jasná nejméně jednu schůzku dopředu. Pokud si ještě družina neumí rozdělit práci, bude potřeba jí pomoci – sepsat potřebné role, zapojit ty, kteří nic nemají na starost apod.

Ideální příležitost pro plnění je na začátku či na konci nějakého úseku (pololetí, začátek roku…).

Úkol je vhodný pro oddíly s družinovým systémem, a to i pro ty, které družinový systém teprve zavádějí.

Pokud je družinový systém na dobré úrovni, může se jednat o družinovou výpravu.

Naše návrhy:
Uskutečnili jsme:
Pomohl/a jsem s:

Umí být platným členem / platnou členkou týmu. Konkrétně projev: Umí pracovat ve skupině, spolupracovat s ostatními, podílet se na rozdělení práce, nést společnou odpovědnost.

Hlasování – Vymyslete více nápadů a následně hlasujte – třeba nálepkami – o realizaci. Losování – Losujte z protříděných nápadů. Zkrášlovací schůzka – Vyrobte si přírodní šampony, masky na obličej a další. Zvířecí schůzka – Každý přinese svého mazlíčka. Čokoládové schůzka – Ochutnávka se zavázanýma očima (i bez) všemožných čokolád, instruktáž výroby čokolády, zjišťování země původu.

Petra Karabáčová, Petra Karabáčková