Akce v mém okolí

příběhy našeho světa

Vypíšu si alespoň tři akce pro veřejnost (divadlo, dobročinný běh, trhy, koncert…), které se konají v naší obci nebo okolí. Jedné z nich se zúčastním (s oddílem, kamarády, rodinou…). Poté stručně sdělím družině, jaké to tam bylo (vyprávěním, fotky, video…).

Zajímám se o dění v okolí mého bydliště.

Úkol podporuje zájem o dění v místě bydliště. Nebojte se zahrnout různé typy akcí, tradiční i netypické. Zkuste pomoci skautům a skautkám rozšířit obzory – umístěte do klubovny plakát, místní noviny, doporučte web, upozorněte na konci schůzky na zajímavé akce o víkendu apod. Běžte příkladem a zajímejte se o dění v okolí také. Nabídněte společnou neformální účast. Při výběru dejte pozor, aby akce byla vhodná pro danou věkovou kategorii (např. divadelní představení či film bývají v tomto ošemetné). Nezapomeňte také na pozitivní propagaci – pokud jdete v rámci oddílového programu, nezapomeňte např. šátek.

Sledujte termíny a vyražte na akci v době schůzky nebo místo výpravy. Můžete vyrazit třeba na trhy ve městě, divadelní představení, sportovní utkání, dobročinné běhy, posvícení.

Úkol nevyžaduje větší bezpečnostní opatření. V případě sportovní aktivity myslete na fyzické limity účastníků. V případě divadelního představení či promítání je vhodné zvážit, jestli téma nebo zpracování nebude pro účastníky náročné.

Pro všechny oddíly, které se chtějí zajímat o dění ve své obci či městské části.

Lze upravit na společnou účast.

Zaujaly mě tyto akce (kdy a kde):
1)
2)
3)
Zúčastnil/a jsem se:

Je aktivním občanem / aktivní občankou v demokratickém společenství. Konkrétně projev: Zajímá se o aktuální dění – ve své obci, zemi i ve světě.

Aktuality – Na každé schůzce můžete mít aktuality z dění – sdělit, co se událo a co se bude dít. V této roli se skauti a skautky mohou střídat. #naseobec – Vytvořte pro skauty a skautky motivaci pomocí hashtagu na sociálních sítích. Sami pak sdílejte fotky na svém či oddílovém profilu či webu. Pokud někdo není na sociální síti, můžete sdílení vždy provést na schůzce. Společná výprava – Uspořádejte výpravu, jejíž cíl zvolíte podle navrhovaných akcí.

Petra Karabáčková