Sportovní pomůcka

fyzická zdatnost

Vyrobím si pomůcku pro sport, který v oddíle často hrajeme či provozujeme, a vyzkouším ji (např. lakrosová pálka, pálka na spirobal, míček na žonglování…).

Podpora oddílového sportování.

Úkol podporuje zapojení do sportovní činnosti oddílu. Zároveň rozvíjí zručnost a vztah jak ke sportu, tak k pomůcce, kterou si skaut/ka vyrobí. Při výrobě je potřeba myslet na dostatek nástrojů a materiálu a také na náročnost výroby. Po výrobě by mělo následovat vyzkoušení co nejdříve, nejlépe na stejné akci (schůzka, výprava, tábor). Buďte při prvním zkoušení připraveni řešit vzniklé nedokonalosti – odpadlé součásti, nedošité švy a jiné.

Úkol můžete plnit společně na schůzkách, výpravách či na táboře. Ideální je zařadit ho před daným sportem (např. před oddílovým turnajem). Plnění můžete spojit s odborkou Sportovec/Sportovkyně či s konkrétní sportovní odborkou. Zvažte, jestli je úkol vhodný k samostatnému plnění doma, anebo jen s oddílem.

Zvažte dle typu výroby – např. vhodné nástroje, pomoc nováčkům.

Úkol je vhodný pro oddíly, které se často věnují konkrétnímu sportu. Před zařazením úkolu zvažte, jestli je ve vašem programu dostatek příležitostí k plnění. Při společném plnění by výroba měla proběhnout minimálně jednou za rok, lépe dvakrát.

Vyrobil/a jsem:
První použití dne:
Jak můj výrobek obstál:

Je fyzicky zdatný/zdatná, pohyb ho/ji baví. Konkrétně projev: Rozvíjí svou fyzickou zdatnost přiměřeně svému věku a dispozicím. Má fyzickou zdatnost na dobré úrovni.

Táborový turnaj – Uspořádejte v rámci tábora turnaj s vlastnoručně vyrobenými pomůckami. Před turnajem ponechte dostatek času na výrobu a ladění pomůcek. Žonglovací kurz – Uspořádejte v oddíle žonglovací kurz či výpravu. Nováčci se naučí základy, pokročilým ukažte nové figury (osobně nebo na videu, pokud je neovládáte). Součástí bude i výroba míčků či jiných pomůcek. Indiánský lakros – Zapojte indiánský lakros do vaší hry (celotáborové, výpravové, celoroční).

Milan Hanyk (Raf)