Výprava

fyzická zdatnost

Během výprav překonám převýšení 1500 m.

Podpořit účast na pěších výpravách.

Úkol je určen pro oddíly, které často vyráží na pěší výpravy a do rozmanitého terénu. Při plnění nezapomínejte dodat potřebné informace o trase, buď přímo nastoupané výškové metry, nebo mapu s vrstevnicemi, na které se vaše trasa nachází. V rámci plnění nezapomeňte i na další součásti výpravy – trasa se zajímavostmi, hry, tábornická praxe a další.

Plnit můžete kdykoliv během výprav. Promyslete, jestli je dostatek příležitostí k plnění úkolu v průběhu roku. Nezapomeňte na rezervu jedné až dvou vynechaných výprav za rok v případě nemoci apod. Pokud dostatečnou rezervu nemáte, zvažte úpravu úkolu. Úkol také můžete propojit s plněním odborky Cestovatel/ka.

Při plnění dbejte na fyzické možnosti skautů a skautek. Zvažte, jestli není vhodné mít záložní varianty při příliš náročné trase (zkratky, vlak, autobus…).

Pro všechny oddíly, které vyrážejí na pravidelné pěší výpravy. Především pak pro ty, které často jezdí do hor a kopců a/nebo pro ty, které chtějí podpořit účast na výpravách.

Můžete upravit počet nastoupaných metrů podle vašich výprav (nezapomeňte na rezervu). Můžete také upravit na počet kilometrů nebo počet navštívených míst (např. počet hradů, počet kopců apod.)

Kolik výprav bylo potřeba:
Kolik km jsem celkem zdolal/a:
Který úsek byl nejtěžší?

Je fyzicky zdatný/zdatná, pohyb ho/ji baví. Konkrétně projev: Rozvíjí svou fyzickou zdatnost přiměřeně svému věku a dispozicím. Má fyzickou zdatnost na dobré úrovni.

Mapa výprav – Zakreslujte v klubovně na mapu místa, kde jste byli. Můžete také z každé výpravy společně zpracovat výškový profil trasy. Může ho pokaždé zkusit někdo, kdo plní odborku Cestovatel/ka. Sportovní aplikace – Vyzkoušejte na jedné výpravě některou sportovní aplikaci v telefonu nebo ve fitness hodinkách. Můžete pak zkusit další funkce těchto aplikací. Vrcholové foto – Vytvořte si na každém zdolaném vrcholku vrcholovou fotku. Fotky můžete vyvěsit v klubovně, sdílet na sociálních sítích nebo nalepit do kroniky. Popusťte uzdu fantazii a vymýšlejte různé kreace, popisky, hledejte bláznivé názvy apod.

Milan Hanyk (Raf)