Příběh z našeho oddílu

příběhy kolem nás

Zaznamenám pro budoucnost nějakou situaci, historku apod., kterou jsem zažil/a v oddíle.

Začínám se zajímat o historii oddílu.

Historie začíná tady a teď a každý v ní máme nějakou úlohu. Různé aktivity nám to pomohou pomoci pochopit.

Pro oddíly, kteří chtějí aktivně tvořit svoji historii.

Pokud je pro vás historie oddílu důležitá nebo někdo projeví větší zájem, využijte aktivity z odborky Skautský historik/Skautská historička.

Co se stalo?
Kam jsem to zaznamenal/a:

Skrze příběhy nachází nová porozumění. Konkrétně projev: Zajímá se o příběhy českého skautingu a zkoumá, jak jej ovlivňovaly dějiny 20. století. V jednotlivých příbězích hledá hodnoty, představy, obavy, motivace lidí a inspiraci pro dnešní svět. Jde zde pouze o to vzbudit zájem na lokální úrovni, který se bude později prohlubovat.

Důležité fotky – Vyfoťte a vytiskněte fotky, popište situaci, lidi, kteří na ní jsou, a co pro vás znamená, aby to pochopili i lidé za pět let. Nezapomeňte ji dobře uložit. Záznamy slibů – Zaznamenávejte vzpomínky těch, co skládali skautský slib. Proč chodím do oddílu? – Nahrajte všechny členy a členky oddílu s vybranou otázkou, např. proč chodí do oddílu. Uschovejte nahrávku tak, abyste si ji mohli za několik let pustit a zavzpomínat.

Martina Adamcová, Pavla Sýkorová (Gymi)